پیمان صفردوست

  مدیرعامل شرکت ققنوس آسیا در گفت‌و‌گو با «فلزات آنلاین»:

  صنعت فولاد کشور نیاز به تصمیمات کارشناسی‌شده دارد

  در شرایطی که تحریم‌ها علیه صنعت فولاد کشور وارد مرحله جدیدی شده، بسیاری از تولیدکنندگان حوزه فولاد کشور از مشکلات دیگری ازجمله اتخاذ تصمیمات غیرکارشناسی و دستورالعمل‌های آنی و خلق‌الساعه در این حوزه گلایه دارند. به این بهانه با یکی از بانوان فعال و شناخته شده در عرصه فولاد کشور، یعنی فرزانه معصومی، مدیرعامل شرکت ققنوس آسیا و همچنین عضو هیئت مدیره شرکت امیرسنگان پارسیان به گفت‌وگو پرداختیم که شرح آن را ادامه می‌خوانید:
  1398/11/19 17:47

  با حضور مدیران ارشد فولاد خوزستان انجام شد؛

  بازدید از کارخانجات شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد

  جمعی مدیران ارشد شرکت فولاد خوزستان به همراه مدیران ارشد شرکت توسعه فراگیر سناباد، از کارخانجات تولید کنسانتره و گندله‌سازی و همچنین معدن سنگ آهن و سنگ‌شکن این شرکت بازدید کردند.
  1398/11/19 17:15

  مدیر کل گمرک شهید رجایی و ‌ناظر گمرکات استان هرمزگان:

  صادرات فولاد هرمزگان افتخاری برای کشور است

  مدیر کل گمرک شهید رجایی و ‌ناظر گمرکات استان هرمزگان گفت: صادرات فولاد هرمزگان افتخاری برای کشور است و با این حجم صادرات میزان قابل توجهی ارز وارد کشور می‌شود‌.
  1398/11/19 17:09

  معاون برنامه‌ریزی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد‌، تجاری و صنعتی مناطق ویژه اقتصادی کشور:

  سیاست ما توسعه صادرات است

  معاون برنامه‌ریزی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد‌، تجاری و صنعتی مناطق ویژه اقتصادی کشور گفت: تکلیفی که سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، تجاری و صنعتی مناطق ویژه اقتصادی کشور خواسته، بحث توسعه صادرات است.
  1398/11/17 13:14

  رئیس سازمان محیط زیست:

  دیگر هیچ پروژه توسعه صنایع فولاد و پتروشیمی نخواهیم داشت

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به کمبود آب در کشور از ابتدای سال ۹۷ تصویب کردیم که دیگر هیچ پروژه توسعه‌ صنایع فولاد و پتروشیمی در درون سرزمین نخواهیم داشت.
  1398/11/15 18:54

  بر اساس آمارهای ۹ ماهه فولاد کشور؛

  صادرات شمش و تولیدات فولادی به ۷.۷ میلیون تن رسید

  در دوره ۹ ماهه امسال (منتهی به آذر) در مجموع هفت میلیون و ۷۹۷ هزار تن شمش و تولیدات فولادی صادر شد که در مقایسه با دوره مشابه پارسال رشد ۴۶ درصدی دارد.
  1398/11/14 13:53

  در شرکت فولاد هرمزگان انجام شد:

  ممیزی مدل CI-Marking در صنایع کشور

  ممیزی مدل CI-Marking توسط سرممیز موسسه اسپانیایی ICDQ و تیم همراه از سازمان ملی استاندارد کشور، انجمن تولیدکنندگان فولاد، دانشگاه صنعتی اصفهان و شرکت فولاد مبارکه اصفهان، در شرکت فولاد هرمزگان انجام گرفت.
  1398/11/14 09:26

  مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان:

  تحریم‌ها را از تهدید، به فرصت تبدیل می‌کنیم

  مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: بحث تحریم‌های اعمال شده توسط آمریکا علیه صنعت ایران، صحبت امروز و دیروز نیست و کشور ما سال‌هاست که با آن مواجه است و به همین دلیل این توانایی را داریم که آن را از تهدید به فرصت تبدیل کنیم.
  1398/11/12 19:32

  مدیرعامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در گفت‌و‌گو با «فلزات آنلاین»:

  گندله‌سازی یک‌میلیون تنی کردستان در راه است

  این روزها کمبود مواد اولیه مورد نیاز شرکت‌های فولادی داخلی، به چالش جدی صنعت فولاد کشور تبدیل شده است و دست‌اندرکاران امر می‌کوشند تا به هر طریق ممکن، شرکت‌های معدنی را برای فروش مواد اولیه به شرکت‌های فولادی داخلی متقاعد کنند. از سوی دیگر وزارت صنعت، معدن و تجارت در کنار ایمیدرو برای جبران این کمبود مواد اولیه، تاکید جدی بر افزایش اکتشافات و راه‌اندازی پروژه‌های معدنی در کشور دارند و تلاش می‌کنند تا به هر نحو ممکن صنعت فولاد کشور، از برنامه ‌زمان‌بندی شده برای رسیدن به ۵۵ میلیون تن فولاد پیش‌بینی شده در سند چشم‌انداز عقب نماند. طبیعی است که در این وضعیت، خبر راه‌اندازی یک پروژه گندله‌سازی یک میلیون تنی در کشور، خبری خوش برای اهالی صنعت فولاد باشد. در این شماره هفته‌نامه فلزات آنلاین، به بهانه از سرگیری فاز اجرایی پروژه یک میلیون تنی گندله‌سازی کردستان در شرکت معدنی و صنعتی صبانور، پای صحبت مهندس محمد کلانتری، مدیرعامل این شرکت نشستیم تا از مراحل پیشرفت این پروژه و سایر برنامه‌های شرکت صبانور آگاه شویم. آنچه در ادامه می‌خوانید شرح این گفت‌و‌گو است:
  1398/11/12 16:40

  با تحریم‌ها چند چندیم؟!

  نقل است که از ابن‌‌سینا پرسیدند: «از کدام حیوان بیشتر می‌ترسی؟» گفت: «گاو» پرسیدند: «چرا؟!» گفت: «چون شاخ دارد و عقل ندارد!» حالا شده حکایت ما و رئیس دولت آمریکا، آقای ترامپ که علی‌رغم ندانستن‌های بی حد و حساب، سمبه پرزوری برای متحدان و شرکای جهانی خود دارد و هرچه و از هر دری که بنوازد، آن‌ها را به رقص وا می‌دارد.
  1398/11/12 12:50

  در شرکت صنعت فولاد شادگان رقم خورد:

  ثبت رکورد جدید در تولید روزانه آهن اسفنجی

  با وجود تحریم‌ها علیه ایران، افزایش رکورد تولید روزانه در شرکت صنعت فولاد شادگان همچنان ادامه دارد.
  1398/11/12 10:34

  مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات:

  با راه‌اندازی زرین‌صبا، معادن کوچک منطقه فعال می‌شوند

  مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات گفت: راه‌اندازی کارخانه فرآوری سرب و روی و فازهای تکمیلی آن، با کاهش دادن هزینه‌های حمل و نقل، این امکان را به معادن کوچک می‌دهد تا فعال شوند و محصول خود را از طریق فروش یا شراکت، در اختیار کارخانه قرار دهند.
  1398/11/10 11:50

  نمایندگان مجلس با استعفای داریوش اسماعیلی موافقت کردند؛

  تغییر مسیر اسماعیلی به صمت...

  نمایندگان مجلس برای حضور داریوش اسماعیلی در وزارت صمت با استعفای وی موافقت کردند.
  1398/11/8 10:57
375