پیمان صفردوست

  نمایندگان مجلس با استعفای داریوش اسماعیلی موافقت کردند؛

  تغییر مسیر اسماعیلی به صمت...

  نمایندگان مجلس برای حضور داریوش اسماعیلی در وزارت صمت با استعفای وی موافقت کردند.
  1398/11/8 10:57

  انجمن جهانی فولاد اعلام کرد؛

  رشد تولید فولاد خام ایران 10 برابر رشد جهانی

  انجمن جهانی فولاد اعلام کرد که گزارش‌های مقدماتی نشان می‌دهد طی سال 2019 میلادی، تولید فولاد خام ایران و جهان نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 30 درصد و 3.5 درصد افزایش یافت.
  1398/11/7 17:17

  در شرکت صنعت فولاد شادگان رقم خورد:

  ارتقاء رکورد تولید روزانه به میزان ۶۰ تن

  رکورد تولید روزانه شرکت صنعت فولاد شادگان در شرایط تحریم‌‌ افزایش یافت.
  1398/11/7 13:54

  گزارش یک نشست خبری مشترک و خبرهای خوب حوزه سرب و روی؛

  قطب جدید سرب و روی کشور متولد می‌شود

  نشست خبری مشترک شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور و هلدینگ زرین با حضور مدیران عامل این شرکت‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد که مهم‌ترین موضوع آن، راه‌اندازی بزرگ‌ترین کارخانه فرآوری سرب و روی در کشور بود.
  1398/11/6 14:59

  گزارش تصویری نشست خبری تشکیل هلدینگ زرین صبا

  نشست خبری مشترک شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور و هلدینگ زرین با حضور مدیران عامل این شرکت‌ها و اصحاب رسانه برگزار شد که مهم‌ترین موضوع آن، راه‌اندازی بزرگ‌ترین کارخانه فرآوری سرب و روی در کشور بود. در این نشست که در اتاق بازرگانی ایران برگزار می‌شد، عزیزالله عصاری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، محمد کلانتری مدیرعامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور، شهرام کدخدایی مدیرعامل شرکت زرین معدن آسیا و ابراهیم جمیلی مدیرعامل هلدینگ زرین حضور داشتند و از همکاری این شرکت‌ها در احداث این مجتمع در چند فاز خبر دادند و جزئیات آن را تشریح کردند.
  1398/11/6 13:15

  رئیس انجمن سنگ آهن ایران:

  صادرات سنگ آهن تناقضی با تامین نیاز داخلی ندارد

  رئیس انجمن سنگ آهن ایران گفت: اگر شرکتی به وسعت و قدمت ذوب‌اهن اصفهان نمی‌تواند سنگ آهن مورد نیاز خود را از میزان تولید داخلی تامین کند، ارتباط چندانی با صادرات سنگ آهن ندارد و ریشه این موضوع باید در جای دیگری جست‌و‌جو شود.
  1398/11/5 19:37

  نگاهی به همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران؛

  تریبون گلایه‌های فولادی!

  در ترافیک برگزاری گردهمایی‌های زمستانی بخش صنعت کشور و در اولین روزهای بهمن ماه، دهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن ایران، به همت گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد، مطابق معمول سال‌های گذشته برگزار شد. همایش دو روزه‌ای که نشست‌ها و میزگردهای آن در سال‌های اخیر به محلی برای طرح و بررسی مباحث و چالش‌های جدی صنعت فولاد کشور بدل شده و با توجه به سابقه 10 ساله آن مورد استقبال فراوان فعالان این عرصه و همچنین اصحاب رسانه قرار گرفته است.
  1398/11/5 18:45

  مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان:

  تحریم فولاد باعث ارزان‌فروشی ما نمی‌شود

  مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان گفت: فولادی‌ها در مسیر رقابت‌پذیری حضور دارند و باید سه مولفه اساسی یعنی ‌کاهش هزینه‌ها‌، ‌تنوع تولید‌ و ‌تنوع بازار‌ را در برنامه‌ها داشت تا حضور فولادی ایران در بازار‌های اقتصادی ادامه پیدا کند.
  1398/11/5 15:55

  محمود گوهرین، مدیرعامل شرکت عمران مومان چابهار در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  سرمایه‌گذار، بانک را به معدن ترجیح می‌دهد!

  بسیاری از اهالی بخش معدن اعتقاد دارند که فعالان این بخش نیز باید به حوزه صادرات ورود کنند تا علاوه بر ارزآوری برای کشور، حاشیه سود بالاتری را برای توسعه این صنعت داشته باشند. اعتقاد این گروه بر این است که تمرکز بر فروش داخلی باعث شده تا شرکت‌های فولادسازی داخلی، مواد اولیه مورد نیاز خود که بیشتر شامل گندله و کنسانتره است را با قیمتی پایین‌تر از قیمت واقعی از بخش معدن خریداری کنند و با فروش فولاد به قیمت بازار آزاد بیشترین سود را نصیب خود می‌کنند. در واقع، فعالان بخش معدن ورود به عرصه صادرات را راهی برای نزدیک کردن قیمت مواد اولیه فولادسازی به قیمت واقعی می‌دانند. راهی که با وضع تعرفه‌های صادراتی بر مواد اولیه بسته شده است. به این بهانه گفت‌گویی را با محمود گوهرین، مدیرعامل شرکت عمران مومان چابهار انجام دادیم که شرح آن را در ادامه می‌خوانید:
  1398/11/2 10:05

  با حکم رییس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، عشایر و روستاییان انجام شد؛

  انتصاب رئیس جدید هیئت مدیره مجتمع فولاد خراسان

  رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، عشایر و روستاییان، طی حکمی حسین امینی، را به عنوان نماینده شرکت سرمایه‌گذاری ارشک در هیئت مدیره مجتمع فولاد خراسان منصوب کرد.
  1398/10/30 13:39

  معاون طرح‌ های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو:

  تمرکز ایمیدرو بر تکمیل پروژه های نیمه‌تمام است

  معاون طرح‌ های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو گفت: ایمیدرو تمرکز بر پروژه‌های نیمه‌تمام برای رسیدن به توازن در زنجیره محصولات را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.
  1398/10/30 11:55

  در بازدید مسئولان شستا و تاصیکو از شرکت ذوب آهن اصفهان عنوان شد؛

  تامین پایدار مواد اولیه حق ذوب آهن اصفهان است

  مدیرعامل شرکت صدر تامین گفت: فولاد کشور مرهون خدمات ذوب آهن اصفهان است و حق این شرکت است که برای تامین پایدار مواد اولیه تولید دچار مشکلات عدیده نباشد‌‌.
  1398/10/30 11:30

  در ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی مشخص شد؛

  مجتمع فولاد خراسان، شصت و یکمین شرکت برتر ایران

  در ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی، هلدینگ فولاد خراسان در بین ۱۰۰ شرکت برتر کشور، در جایگاه شصت و یکم قرار گرفت.
  1398/10/29 17:27
375